Listopad 2011

Tvářenky všeho druhu

30. listopadu 2011 v 13:40 | Dydy |  Dekorativní kosmetika
Nevím jak vy, ale já jsem na tvářence naprosto závislá. Mám kulatý obličej a tvářenka je pro mě první pomoc :-D Moje oblíbená je od FABB, která byla v nějaké časopisu, ale je to dokonalá barvička.
Jedna z věcí, kterou jsem se při nanášení tvářenky naučila je, že si ještě udělám matnou studeně hnědou tvářenkou konturu. Vypadá to pěkně a obličej mi to ještě víc zúží :-) Důležitý je i štětec na tvářenku, měl by být zkosený a hodně jemný.
Na koturování obličeje je lepší tenčí štětec, může být stejný jako na tvářenku, ale kontura by nikdy neměla být příliš široká, ale k tomu zde ještě napíšu článek.
Moje sbírka:

Jak jsem s nimi spokojená ještě během dneška napíšu :-)

Šablony na obočí

28. listopadu 2011 v 18:27 | Dydy |  Dekorativní kosmetika
Taky patříte k těm, které tak moc touží po krásném obočí, ale neumíte si ho dokreslit nebo vytrhat bez pomoci? Pak jsou tu vychytávky v podobě šablon. Já vím o dvou značkách, které šablony mají a jsou to značky ESSENCE eyebrow stylist set a ELF eyebrow stencil kit. Ty od ESSENCE se prodávají v setu na obočí, který obsahuje dva odstíny hnědé a 3 šablonky a stojí kolem 65,-. ELF je prodává samostatně za 39,- a obsahuje 4 šablony.

Žádný rozdíl v nich nevidím, nejsou papírové, takže se neprotrhnou a použití je velmi jednoduché. Šablonu přiložíte na obočí a šablonu vykreslíte, to co je navíc vytrháte.
Pamatujte si, že obočí se trhá ze spodní strany, aby se zvětšila plocha víčka, z vrchní části se obočí trhá maximálně, když nám srůsta s vlasy. Nepěkně však vypadá jen tenká čárka, i když spousta žen ji velmi často nosí.

Upravené obočí je velmi důkežíté a potrhne Váš vzhled. Díky obočí můžeme působit jemně nebo naopak tvrdě a důležitě.

Pokud se pustíte do trhání obočí, je velmi důležitý výběr pinzety. Sice si říkáte pinzeta sem pinzeta tam, ale na kvalitě záleží. S kvalitnější pinzetou krásně chloupek chytíte a vytrhnete, nekvalitní pinzety jej mohou přetrhnout nebo jej vůbec nevytrhnete. Kvalitní neznamená drahá. Já si pinzetu kupuji v chirurgických potřebách, a kupuji si rovnou pinzetu na operaci očí :D, ale jsem s ní spokojena a stála 135,- a mám ji už 5 let a pořád slouží. Bohužel, moje kosmetička si nedá říct a obočí mi vždy vytrhá ještě podle svého, takže Vám nemohu jít příkladem, ale tady návod i s fotkou :-)

Jak trhat obočí
A.) Vezmi si do ruky tužku a přilož ji svisle ke kořenu nosu. Tam kde protíná obočí, je jeho začátek.
B.) Teď tužku přilož k nosu šikmo tak, aby oko protínala v jeho polovině. Tam, kde dosahuje hrot, by mělo být nejvyšší místo obočí.
C.) Když tužku přiložíš šikmo k oku tak, aby hrot procházel vnějším koutkem oka, ukáže ti přímka jasně, kde má být zakončení obočí.

Obočí trhejte po jednom chloupku a po směru růstu, méně to bolí. Je třeba obočí učesat, aby nebylo na všechny strany. Pro zmírnění zarudnutí si přikládám led a nebo úplně ideálně trhám obočí večer, mám citlivé oči, takže mi i trochu natečou.


Neaktivita

27. listopadu 2011 v 20:11 | Dydy |  O mně
Zdravím Vás, zase tu nic není aneb máma hraje v divadle a celý víkend jsem strávila líčením herců :-) Není to sice žádné profi divadlo jen amatérské, ale jsou to pro mě zkušenosti :-) moc se omlouvám, že jsem nepřidala žádný článek, ale zítra to napravím :-)

Korektory

25. listopadu 2011 v 20:25 | Dydy |  Dekorativní kosmetika
Spousta lidí korektor v životě nepoužila, protože vlastně ani neví k čemu jsou určené,a proto se Vám je pokusím trochu přiblížit.
Máte akné? Pak potřebujete zelený korektor.
Zelený korektor slouží na neutralizaci zarudlých míst a to nejen pupínků a jizev, ale i červenající pleť bude vděčná za zelenou.
Zelený korektor se nanáší na bázi pod make up a nebo pod make up, když bázi nepoužíváte. Vždy je potřeba na něj ještě nanést make up. Já jsem zvyklá nanášet zelený korektor štětcem na make up, ale jde to i prsty.


Kruhy pod očima? Pak potřebujete žlutý nebo béžový korektor.
Žlutá a béžová barva neutralizuje modrou barvu, takže je ideální na tmavé kruhy pod očima. Dost často se žlutý korektor používá, když Vám na pleti zoranžový make up, protože oranžový obličej je fakt hrůza.
Tyto korektory se nanášejí až na make up a je velmi důležité, hlavně pod očima je zapudrovat, protože korektor jinak zaleze do vrásek a velmi je zvýrazní.
Korektor pod oči nikdy neroztíráme, ale vklepáváme ať už štětcem nebo prstem.
A ABY MĚL KOREKTOR SVŮJ SPRÁVNÝ EFEKT, JE TŘEBA VYBRAT SI JEJ O ODSTÍN I DVA SVĚTLEJŠÍ. NIKDY by ne měl být ve stejném odstínu jako make up.

Béžový korektor se dá použít i na rozjasnění pleti, po nanaesení make upu. Pleť rozjasňujeme uprostřed čela, na nose, pokud nemáte nějakou šílenou skobu, kolem nosu a na bradě.

Tyto korektory se dělájí sypké, tekuté, krémové, v tužce no prostě skoro ve všech podobách, na které si vzpomenete.
Seženete je od různých značek, takže záleží jen na Vás, kterou vyberete. Pro mě však nejlepší YSL - Touche Eclat

Černé tečky nebo moc nažloutlý obličej? Potřebujete fialový korektor.
Ten se nanáší stejně jako zelený pod make up nebo na podkladovou bázi. K fialovému toho není moc co říct, neutralizuje žlutou barvu a schová černé tečky.
Není moc běžně k dostání, ale značka NYX ho ve své nabídce má a seženete ho například na mimibazaru.CATRICE paleta korektorů

24. listopadu 2011 v 16:59 | Dydy |  Dekorativní kosmetika
Nude lak nebyl jediným úlovkem od CATRICE. Další bezva věci je paleta korektorů, kterou jsem hledala tak dlouho a nikde nic a když už, tak za nekřesťanské peníze :D Sice si klasicky cenu nepamatuji ( asi něco přes stovku), ale určitě to nebyla šílená pálka. V paletě je i bezvadný zelený korektor na červenající pleť. Bezva zelený korektor má i Loreal, ale na mě moc drahý. Všechny korektory jsoukrémové, dobře se do pleti vsáknou a jsou dobře krycí.

Foto paletky a brzy přidám i článek jaká barva korektoru je na co dobrá :-)


CATRICE ultimate nudes 050 Moulin Rouge Light

24. listopadu 2011 v 14:18 | Dydy |  Nehty

Konečně mám pár úlovku od značky CATRICE. Všude na ni slyším chválu, ale bohužel v Rossmannu v Brně na Svoboďáku ji nemají, ale jak jsem byla v Olympii tak jsem se na stojan konečně vrhla. Pořídilajsem si lak na nehty v NUDE odstínu :-) Dlouho jsem hledala nějaký krásný odstín a konečně jsem ho našla u této značky. Bohužel jsem byla trochu zklamaná, protože lak je dost hustý a špatně se nanášel a hroooooooozně dlouho schnul. Barva je růžovo-oranžová, více do oranžova. Dalším zklamáním je, že i když je lak hustý, není moc krycí a jsou třeba minimálně 2 vrstvy.
Cena myslím, že 65,-


Vím, mám hrozně vysušené ruce a to si je každou chvíli mažu :-(

Biosil PLUS 60 tablet

21. listopadu 2011 v 22:05 | Dydy |  Pleťová kosmetika
Biosil PLUS aneb zázrak na vlasy, nehty a pleť. Jak už jsem tu kdysi zmínila, mám aknózní pleť a ať zkouším sebelepší věci na čištění a péči o ni, nic mi radikálně nepomohlo. Už je to hodně dávno co jsem používala Biosil a viděla jsem velké zlepšení jak kvality vlasů tak i pokožky, bohužel jako brunetka mám nevýhodu, že když mi začnou růst rychle vlasy, tak i chloupky všude po těle a přiznejme si, knírek na ženách moc dobře nevypadá :D
Ale protože jsem zoufalá a s přžíchodem zimy se mi pleť ještě zhoršila jsem se k Biosilu zase vrátila, ale milá paní lékarnice mi raději doporučila Biosil PLUS, že je to vlastně stejná věc s větším množstvím vitamínů za stejnou cenu jako obyčejný.
Biosil používám asi 14 dnů a musím říct, že vidím velké zlepšení pleti, vlasů i nehtů a naštěstí knírek zatím nenarostl :D
Určitě ho všem doporučuji, je to jedna zlevnější a učiných doplňků stravy na vlasy, pleť a nehty :-)

Doporučené dávkování je 1-2 tablety denně, ale paní lékarnice mi doporučila brát raději dvě, že to má lepší efekt.

V balení je 60 tablet a stojí okolo 50 - 60 Kč


Účinné látky:
Biotin (vitamín H) usměrňuje karboxylační procesy, spolupůsobí při tvorbě bílkovin a má řadu dalších funkcí. Nedostatek biotinu se projevuje především nežádoucími změnami na pokožce.
Kyselina pantothenová (vitamín B6) - při jejím nedostatku dochází k poruchám trávení, ztrátě pigmentu pokožky i k vypadávání vlasů.
Zinek je nezbytný pro funkci enzymatického aparátu člověka; na pokožce se při jeho nedostatku tvoří uhry (akné).
Sloučeniny křemíku jsou důležitým stavebním prvkem organismu - uplatňují se při tvorbě kostí, chrupavek apod. Nedostatek křemíku se projevuje především na zhoršení kvality pokožky, vlasů a nehtů (vazivové tkáně jsou ochablé, nehty jsou křehké a lámavé, vlasy se třepí a vypadávají). Nedostatek křemíku lze odstranit pouze jeho sloučeninami, rozpustnými v žaludečním a střevním prostředí.

Vampire Love´s barva na rty 01,02

21. listopadu 2011 v 15:39 | Dydy |  Dekorativní kosmetika
Další super věcička z upíří řasy je barva na rty. Mám oba odstíny 01 BLOODY MARY i 02 TRUE LOVE. Jsou to sice šílené odstíny, hlavně tedy odstín 02 TRUE LOVE, ale když se to nepřežene rty mají krásný červený nádech. Co se mi moc moc líbí je, že se barva jakoby zažere do rtů a vydrží opravdu celý den, dokonce se jí ze rtů ani nechce dolů :D

Odstín 01 BLOODY MARY je do fialova, ale na rtech to není zase až tak šílené, záleží kolik barvičky nanesete a to stejné platí i u odstínu 02 TRUE LOVE.

Jedna z věcí, která mě šokovala, bylo šílené šimrání aplikátoru na rtech :D
A velkou nevýhodou je, že na suchých rtech barva strašně štípe a zvýrazní popraskané rty, takže jsou hodně flekaté
:-(

FOTKY:

VLEVO ODSTÍN 01, VPRAVO 02
PO SETŘENÍ SE MI BARVA ZAKOUSLA DO RUKY :D

MAC paletka stínů

18. listopadu 2011 v 17:47 | Dydy |  Dekorativní kosmetika
MAC sem MAC tam, ano bez MAC kosmetiky se nedá žít. I já vlastním několik úžasných věcí o této značky, ale nejnovějším úlovkem je tato úžasná paletka 6 stínů. Jako většina MAC stínů má paletka intenzivní barvy, nesypou se, krásně se stínují, prostě co víc si může člověk přát a barvičky se dají použít i na denní líčení. Bohužel je to limitka, takže až dojdou budu muset hledat náhradu. Limitky od MACu jsou prostě bomba, tak doufám, že se objeví nějaká dobrá alternativa do budoucna.

Navíc, paletka má krásný jemný povrch a zrcátko :-)


ESSENCE lak na nehnty 03 TRUE LOVE

17. listopadu 2011 v 17:28 | Dydy |  Nehty
Další výrobek od Essence Vampire´s Love je lak na nehty v odstínu TRUE LOVE. Je jemně třpitivý, má fialovovínovou barvu, není ani moc hustý ani moc tekutý. Stačila mi jedna silnější vrstva, ale pro lepší efekt jsem přelakovala ještě jednou.